Darmowa dostawa od 190 zł. Rabat do 6%. Szczegóły tutaj.
PRAWDZIWY KOSZT PIELĘGNACJI SKÓRY GŁÓWNEGO NURTU
PRAWDZIWY KOSZT PIELĘGNACJI SKÓRY GŁÓWNEGO NURTU

Czy wiesz, że każdego dnia kobiety nakładają na skórę ponad 500 różnych substancji chemicznych poprzez stosowanie kosmetyków?

Pomiędzy podkładem, szminką, kremem do twarzy, szamponem i niezliczonymi innymi produktami kosmetycznymi, których używamy na co dzień, nieświadomie wprowadzamy do naszego organizmu szkodliwe toksyny i chemikalia, które mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Warto tu trzymać się zasady, że jeśli nie możesz wymówić nazw składników na swoich produktach kosmetycznych, trzymaj się od nich z daleka. Oto tylko “niektóre” toksyczne składniki, które występują w wielu kosmetykach dostępnych obecnie na sklepowych półkach:

  • Formaldehyd

  • Paraformaldehyd i glikol metylenowy

  • Quaternium 15

  • M- i o-fenylenodiamina: stosowana w farbach do włosów

  • Ftalany dibutylu i dietyloheksylu

  • Parabeny izobutylowe i izopropylowe

  • Długołańcuchowe substancje per- i polifluoroalkilowe znane jako PFAS

  • Metale ciężkie, takie jak arsen, ołów, nikiel, rtęć i kadm 

Chemikalia te dostają się do naszego organizmu poprzez wdychanie, połknięcie, nałożenie na skórę, a nawet użycie wewnętrzne, co ostatecznie niesie za sobą takie samo ryzyko jak spożywanie chemikaliów spożywczych. Teraz weź pod uwagę, że Twoja codzienna rutyna pielęgnacyjna obejmuje wiele etapów, w tym: oczyszczanie, nawilżanie, mycie i układanie włosów, nakładanie makijażu w postaci kremu przeciwsłonecznego / podkładu / tuszu do rzęs / szminki / rozświetlacza / bronzera / cieni do powiek / eyeliner, demakijaż na koniec dnia, nocne oczyszczanie i nawilżanie, olejki do twarzy, dezodoranty, perfumy, kremy do rąk. To naprawdę dużo produktów i każdy z nich zawiera masę szkodliwych składników, które - jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się na w pełni naturalną pielęgnację – są nakładane na Twoją skórę codziennie!

 Co TY już dziś możesz z tym zrobić?

Wspaniała wiadomość jest taka, że rozwiązanie jest proste: przestaw się na naturalną pielęgnację skóry i produkty, które faktycznie przynoszą korzyści Twojemu organizmowi i skórze, a także wspierają Twoje dobre samopoczucie. Miej oko na skład kosmetyków, aby upewnić się, że nie zawiera parabenów, sztucznych konserwantów i barwników, są wolne od okrucieństwa i, jeśli to możliwe, przyjazne dla wegan.

Zima i wiosna to świetny czas na zmianę, dając Twojemu ciału czas na dostosowanie się do nowej, rutyny pielęgnacyjnej przed nadejściem lata.

Czas odkryć nowy, całkowicie naturalny sposób na pielęgnację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl