Darmowa dostawa od 190 zł. Rabat do 6%. Szczegóły tutaj.
DLACZEGO WARTO CODZIENNIE STOSOWAĆ ALKALICZNY PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ?
DLACZEGO WARTO CODZIENNIE STOSOWAĆ ALKALICZNY PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ?

Czy wiesz, że oprócz regularnego mycia zębów, płukania jamy ustnej i wizyt u dentysty istnieją inne dostępne dla każdego metody ochrony zębów przed próchnicą?

Zarówno jedzenie jak i płyny, które spożywamy, mają ogromny wpływ na zdrowie naszych zębów oraz jamy ustnej. Soki, napoje gazowane, kawa, herbata, wino, a także żywność o dużej zawartości węglowodanów obniżają poziom pH jamy ustnej, a tym samym negatywnie wpływają na zdrowie zębów i dziąseł. Unikanie tych pokarmów to na szczęście nie jedyny sposób na poprawę zdrowia jamy ustnej. Wystarczy dodać alkaliczny płyn do codziennej rutyny higieny jamy ustnej, a szybko zauważysz poprawę stanu Twoich zębów i dziąseł.

Co to jest woda alkaliczna?

Wskaźnik pH pozwala nam określić czy mamy do czynienia z roztworem kwaśnym (pH=0÷6), obojętnym (pH=7) czy zasadowym (pH>7). Czysta woda ma pH= 7, natomiast woda alkaliczna ma pH powyżej 7,5. Wskaźnik pH wody alkalicznej mówi nam, że jest ona mniej kwaśna niż czysta woda. Dzieje się tak za sprawą obecności minerałów wapnia, magnezu i potasu, które podwyższają poziom pH. Dzięki obecności tych minerałów woda alkaliczna ma swoje wyjątkowe właściwości prozdrowotne.

Wpływ pH na stan jamy ustnej.

Poziom pH jest jednym z najważniejszych czynników określających zdrowie jamy ustnej. Ślina zdrowego człowieka jest lekko alkaliczna i oscyluje w granicach między 7÷7,4. Gdy pH śliny jest kwaśne wówczas zaczynają się problemy z zębami. Ogólnie rzecz biorąc przy spadku pH śliny do poziomu 5,5 i mniej, rozpoczyna się erozja szkliwa, która naraża zęby na próchnicę, urazy mechaniczne, kruszenie, pękanie oraz powstawanie przebarwień. Jest wiele czynników mogących powodować kwaśny odczyn śliny np. przyjmowanie leków (powodują zmniejszenie wydzielania śliny), stres, choroby czy zła dieta. Dlatego jeśli dbasz o zęby, a mimo to masz skłonności do próchnicy i nadwrażliwości dziąseł, to przyczyną tych problemów może być kwaśna ślina.

Jednym ze sposobów na neutralizację kwaśnego pH i utrzymanie optymalnego zdrowia jamy ustnej jest codzienne stosowanie alkalicznego płynu do płukania ust.

Uwaga: Jeśli masz potrzebę sprawdzenia czy Twoja ślina ma kwaśny odczyn, możesz w bardzo prosty sposób wykonać takie badanie samodzielnie w zaciszu swojego domu. Wystarczy zakupić papierek lakmusowy i rano po wstaniu z łóżka umieścić na nim odrobinę śliny. Uzbrój się w cierpliwość i odczekaj chwilę, a następnie sprawdź na skali załączonej do zakupionych papierków lakmusowych poziom pH swojej śliny.

Zalety stosowania alkalicznego płynu do płukania jemy ustnej.

Woda alkaliczna równoważy poziom pH jamy ustnej i zapobiega nadmiernej kwasowości, która prowadzi do uszkodzenia zębów i dziąseł. Znana jest także ze swoich właściwości antyseptycznych i przeciwbakteryjnych, pomaga także zwalczać bakterie i drobnoustroje w jamie ustnej. Łagodzi ból towarzyszący zapaleniu dziąseł, już po kilku użyciach.

Regularne płukanie jamy ustnej woda alkaliczną po posiłkach pomaga zredukować kwaśność śliny. Woda alkaliczna działa też stymulująco na produkcję śliny, rezultatem czego jest redukcja nadmiaru bakterii w jamie ustnej. Zasadowe środowisko jest niesprzyjające dla wielu rodzajów bakterii i wirusów, dzięki czemu jama ustna jest mniej podatna na różne infekcje.

Aby w pełni wykorzystać benefity alkalicznego płukania jamy ustnej, ważne jest, żeby stosować go codziennie przed szczotkowaniem zębów oraz po posiłkach.

Czy wiesz, że alkaliczny płyn do płukania jamy ustnej Dr. Hisham’s to pierwsza na świecie woda alkaliczna stworzona przez dentystów, która aktywnie dba o higienę jamy ustnej, zapobiegając zapaleniu dziąseł i erozji szkliwa zębów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jego wyjątkowych właściwościach i aktywnych składnikach wykorzystanych do jego produkcji tutaj dowiesz się więcej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl